четвер, 12 лютого 2015 р.

Наша четверта революція

8 лютого у Народному домі м. Сокаль відбувся благодійний концерт на підтримку української армії «Революція гідності». Організатори заходу: Забузька ЗШ І-ІІІ ст., Народний дім та бібліотека с. Забужжя, Сокальська ЦРБС. В рамках заходу проходила акція «З небес їх очі дивляться на нас», де всі бажаючі мали можливість придбати цікаві книги.

Гарячий чай, пісні під гітару, їдкий дим палаючих шин, історії кохання під вибухи світло-шумових гранат, друзі набуті і втрачені у боротьбі за соборність України, а токож повний спектр найрізноманітніших емоцій, все це та багато чого іншого глядачі мали можливість відчути на собі. Кожен з присутніх пережив Майдан ще раз. Зрештою інакше і бути не могло, бо на одній сцені стояли пліч опліч священник, вчителі, учні, студенти, бібліотекарі, приватні підприємці, художник, фотограф та військові. Сюжетна лінія вела глядача від початку мирних протестів на Майдані до розгортання повномасштабної війни на сході. Ключовим та скорботним моментом стало вручення батькам Романа Лагна, який героїчно загинув на війні, звання «Почесний мешканець міста Сокаль». Церемонію вручення провів мер міста Богдан Зарічний. На сцені поряд з батьками стояли родичі та близькі загиблого, активісти ГФ «10 сотня сомооборони майдану», ГО «Всеукраїнський волонтерський рух». Цей захід для всіх, хто знав Романа, був символічним, адже на дебютному концерті у с. Забужжя, Роман разом з побратимами та волонтерами був почесним гостем заходу, стояв разом з артистами на одній сцені та звертався до глядачів. 

Цікавим було й те, що у Сокаль на запрошення активістів ГО «Всеукраїнський волонтерський рух» Маряни Климців та Христини Білоус приїхали воїни з добровольчого батальону «Луганськ 1». З промовою із закликом «Схід і Захід- разом!», виступив командир батальйону Луганськ -1 Скліфус Константин Юрійович та представник ГО «Солідарність правих сил» Андрій Умрихін (м. Жовква). Їх виступи викликали шквал аплодисментів. 

На концерті були присутні представники районної та міської влади, духовенство.

Загалом артисти зібрали 5074 грн. 50 коп., які передали на потреби армії.