неділя, 4 січня 2015 р.

Медичний вишкіл

4 січня 2015 року ми разом із випускниками та лідерами учнівського самоврядування Забузької ЗШ І-ІІІ ступенів, а також бібліотекарем с. Забужжя та головою Батьківської Ради  закладу Світланою Колядою взяли участь у медичному та воєнному вишколах, які проводили громадські організації Сокальщини.
Кваліфікований медик-інструктор Богдан Орєхов, який не так давно повернувся із зони бойових дій у відпустку, разом із дружиною медиком - Мар'яною Климців розповідали та демонстрували присутнім правила надання першої медичної допомоги.
Суть вишколу полягала у роз'ясненні теорії, потім у практичному її застосуванні: польових умовах, критично-небезпечних ситуаціях. Експрес курс включав також надання допомоги при опіках, переохолодженнях, кровотечах, травмах різного характеру, правила знеболювання та виконання місцевої анастезії, транспортування та фіксування пораненого.
Проводилось практичне відпрацювання отриманих знань: медична допомога при зупинці венозної, артеріальної кровотеч; правильне накладання джгутів різних типів; переломів кінцівок; способи і методи порятунку порененого при травмі пахової та сонної артерій іт.д.