субота, 28 березня 2015 р.

Наша школа

Ось таке відео підготували ми разом із президентом школи Ольгою Колядою на конкурс "Лідер року". Нам бракує якісного фото та відео спорядження, але аж ніяк не фантазії =) Школа живе своїм повноцінним життям, де створені всі умови для якісного навчання та виховання кожного школяра.


понеділок, 23 березня 2015 р.

Знову гастролі

22 березня наш творчий колектив мав змогу виступати у с. Войславичі та с. Опільське. Жителі кожного із населених пунктів зустріли нас тепло та привітно. Серед присутніх у залі були і настоятелі храмів, вчителі та адміністрація навчальних закладів, сільський голова, активісти з числа мешканців даних сіл, які з задоволенням читали власні вірші для усіх присутніх після концерту. 
Особливим цей день був для Венгрин Галини Ярославівни, яка працює у Забузькій школі вчителем християнської етики, проживає в с. Опільське, де її чоловік, отець Тарас, є настоятелем храму. Там ми насправді відчули, що є не просто одним колективом, а її найдорожчими гостями. Дякуємо за гастинність та приємні враження.




неділя, 15 березня 2015 р.

Ступені порівняння прикметників (повторення) 4 клас


В англійській мові є три ступені порівняння прикметників: звичайний (Positive Degree), вищий (Comparative Degree) та найвищий (Superlative Degree).

Лише якісні прикметники англійської мови можуть мати ступінь порівняння, чиє значення може бути виражене в більшій чи меншій мірі:

new (новий – звичайна форма) – newer (новіший – вищий ступінь порівняння) – the newest (найновіший – найвищий ступінь порівняння)

Важливо пам’ятати, що незалежно від того, як утворюється найвищий ступінь прикметника, перед ним вимагається вживання означеного артиклю the:

the oldest – настаріший
the softest – найм’якіший
the happiest – найщасливіший

Утворення ступенів порівняння англійських прикметників

Є три способи утворення ступенів порівняння прикметників: простий (синтетичний), складний та винятки.

Простий спосіб

Простий спосіб вимагає додавання закінчення -er для утворення вищого ступеню та закінчення -est для утворення найвищого ступеню. За таким правилом утворюються прикметники, що складаються з одного складу:

cold - colder – the coldest
young - younger - the youngest

Також в такий спосіб утворюються ступені порівняння двоскладових прикметників, що закінчуються на -ble, -er, -y, -some, -ow:

tender – tenderer – the tenderest
narrow – narrower – the narrowest

При цьому слід дотримуватись наступних орфографічних правил при утворенні ступенів порівняння прикметників у простий спосіб:

1. Якщо -е в кінці слова не вимовляється, то у вищому та найвищому ступені прикметника воно не використовується:

large – larger – the largest
brave – braver – bravest

2. Якщо прикметник закінчується на коротку голосну і приголосну, то приголосна подвоюється:

big – bigger- the biggest
thin – thinner – the thinnest
hot – hotter – the hottest

3. Якщо прикметник закінчується на -у, перед якою йде приголосна, то вона змінюється на -i:

easy – easier - the easiest
pretty – prettier - the prettiest
dirty – dirtier - the dirtiest

Складний спосіб

Складний спосіб утворення ступенів порівняння прикметників використовується багатоскладовими прикметниками та з двоскладовими прикметниками, що не закінчуються на -ble, -er, -y, -some, -ow. Для утворення вищого ступеню порівняння перед прикметником вживається слово more (більш, більше), для найвищого – most (найбільш, найбільший):

beautiful  - more beautiful – the most beautiful
intelligent – more intelligent – the most intelligent

Також у такий спосіб утворюються ступінь порівняння прикметників, форма яких збігається з дієприкметниками теперішнього або минулого часу (тобто, закінчується на -ed або -ing). Наприклад:

tired – more tired – the most tired
loving – more loving – the most loving

Також не забувайте, що перед дієсловом most має використовуватися означений артикль. Якщо ж ви використаєте неозначений артикль, то most буде перекладатися як “вельми”, “вкрай”:

My neighbour is a most extraordinary woman. – Моя сусідка – вельми незвичайна жінка.

Винятки

Деякі з англійських прикметників утворюють ступені порівняння не за загальними правилами, а мають свої особливі форми. Нижче наведені такі прикметники:

many – more – the most
good – better – the best
bad – worse – the worst
little – less – the least
old – older/elder – the oldest/eldest
far – farther/further – the farthest /furthest

За посиланням на сайт: http://easy-english.com.ua

ПЕРЕВІР СЕБЕ

Інтерактивні завдання виконай ТУТ
Exercise 1
Exercise 2
Basketball Game

 Поділися своїми успіхами в коментарях =) 



субота, 14 березня 2015 р.

Наша школа має шанс отримати сучасний спортивний майданчик

 

  Фонд Кличко запровадив соціальну ініціативу «Клич друзів – граймо разом» ще у 2005 році, щоб повернути любов до спорту, інтерес до занять фізкультурою та сприяти зміцненню здоров’я дітей шляхом розширення мережі дитячих спортивних майданчиків. Ініціатива відбувається за рахунок гранту Фундації Coca-Cola.
  До участі у конкурсі запрошуються усі без винятку українські школи і у великих містах, і у найвіддаленіших селах. Єдина умова – учні та вчителі повинні щиро прагнути до активного та здорового способу життя, проводити спортивні змагання, розвивати той чи інший вид спорту, словом, розуміти значення спорту і фізичної культури для гармонійного розвитку і життєвого успіху.
  Окрім доставки майданчика, Фонд проводить всі роботи з його монтажу та налаштування, додає до нього комплект спортивного інвентаря, на згадку про перемогу у конкурсі висаджує каштани у школі та забезпечує веселе і цікаве відкриття майданчика – змагання, на яких дарує безліч подарунків юним чемпіонам! А на одне з відкриттів завітає чемпіон світу з боксу та засновник фонду Володимир Кличко – це стане незабутнім сюрпризом для однієї зі шкіл-переможниць.
   Конкурс триває з 5 березня до 5 квітня.
 Запрошую всіх, кого цікавить даний проект, перейти за посиланням та зареєструватися http://my.klitschkofoundation.org/ref/GBMl4M

Клич друзів - граймо разом!


пʼятниця, 13 березня 2015 р.

Пам'ятаємо...

13 березня цього року важливий пам'ятний день в житті українців. Сьогодні рівно 40 днів зі смерті музичної легенди Кузьми "Скрябіна". Співак трагічно загинув в автокатастрофі 2 лютого.   
5 лютого тисячі людей прийшли провести в останню путь Кузьму "Скрябіна". Серед тих, хто прощався із Андрієм Кузьменком у межах свого закладу і учні Забузької ЗШ І-ІІІ ступенів. Учні вшанували пам'ять співака флешмобом та спільно виконали його пісню "Старі фотографії" під звуки електрогітари ( виконавець Ігор Луцик, учень 11 класу). А на великому екрані, наче уривки фільму, пропливали найщасливіші моменти життя Кузьми...


четвер, 12 березня 2015 р.

Онлайн-вікторина на тему Європи

З 24 лютого по 20 березня триває всеукраїнська онлайн-вікторина на тему Європи. Учасники зможуть перевірити свої знання про Європу та отримати приємні подарунки від Представництва Європейського Союзу в Україні.
Що: Всеукраїнська онлайн-вікторина на тему Європи та Європейського Союзу;
Коли: з 24 лютого по 20 березня;
Як: Для участі у вікторині потрібно зареєструватися на сайті www.euroquiz.org.ua і пройти три тури онлайн-вікторини по 10 питань кожен. Той, хто успішно відповість на питання, гарантовано отримає на свою поштову адресу приємні подарунки та сертифікат про участь від Представництва Європейського Союзу в Україні.
Взявши участь у вікторині, ти зможеш:
  • Поглибити свої знання про Європу та Європейський Союз;
  • Дізнатися неочікувані факти про ЄС та поділитися ними з друзями через соціальні мережі;
  • Отримати призи та Сертифікат про участь від Представництва Єврокомісії в Україні
Спробуй себе і дізнайся, наскільки добре ти знаєш нашого західного сусіда.
Детальні інформація та реєстрація учасників на сайті http://euroquiz.org.ua/euroquiz
За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном  (093) 52 58 334 або e-mail ask@euroquiz.org.ua (Ірина Диба).
Конкурс організовується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.